W dniu 14.04.2023 r. przedstawiciele WIOŚ w Bydgoszczy mieli przyjemność odwiedzić dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Kolorowe Nutki” i przedstawić im pracę inspektorów Inspekcji Ochrony Środowiska.

Przedszkolaki, wcielając się w rolę inspektorów, dowiedziały się m. in. na czym polega odzysk odpadów, jak oceniamy natężenie hałasu oraz dlaczego nie należy marnować żywności. Miały również okazję samodzielnie zmierzyć pH roztworu oraz zbadać poziom hałasu, który same dzielnie wygenerowały.

 

Wszyscy wspólnie obejrzeli film „Razem do czystego środowiska”, przygotowany w ramach projektu edukacyjnego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pn. ,,Droga do czystego środowiska…”, którego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz uwrażliwienie na problemy ochrony środowiska możliwie szerokiego kręgu odbiorców, w tym również dzieci.

W ramach podziękowania nasi prelegenci otrzymali przepiękne prace plastyczne o tematyce przyrodniczej.

Należy pochwalić zaangażowanie młodego pokolenia w poznawanie ww. zagadnień, ponieważ kształtowane od najmłodszych lat nawyki pozwolą im na prośrodowiskowe postrzeganie świata w przyszłości.